دو ادویه ای که مانع پیشرفت سرطان می شوند

2111
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

دو ادویه ای که مانع پیشرفت سرطان می شوند
کارکامین برای بیماران مبتلا به پارکینسون مفید است
کارکامین یک از اجزای اصلی زردچوبه و ادویه کاری است که در مهار واکنش های التهابی نقش دارد این ماده یک ترکیب پلی فنلی است که موجب ایجاد رنگ در زردچوبه و ادویه کاری میشود پودر زردچوبه  از سال ها قبل برای درمان بیماری های التهابی مختلف مانند آرتروز کاربرد داشته است

در مطالعات سالیان اخیر کاربردهای درمانی بسیاری برای کارکامین مشخص شده است به عنوان مثال در ماه مارس سال 2012 مطالعات پژوهشگران ایالت میشیگان نشان داد که کارکامین برای بیماران مبتلا به پارکینسون مفید است مطالعات دانشمندان آلمانی نشان میدهد که کارکامین گسترش (متاستاز) سرطان پروستات را متوقف میکند.

سرطان پروستات یکی از شایع ترین موارد بدخیمی است که اغلب دیر تشخیص داده می شود و زمانی درمان آغاز میگردد که سرطان به بافت های دیگر بدن سرایت کرده است (متاستاز) و خطر مرگ بیمار را تهدید میکند. مطالعات قبلی نشان داده بود که کارکامین متاستاز تومور در سرطان ریه، سینه و سرطان های سر و گردن را نیز متوقف میکند.

کارکامین موجب کاهش سنتز ترکیباتی موسوم به سیتوکین توسط سلول های تومور میشود سیتوکین ها موجب پیشرفت سرطان و متاستاز می شوند.

- Advertisement -

پژوهشگران معتقدند که می توان از کارکامین به عنوان عامل پیشگیری کننده در بیماران مبتلا به BHP (تکثیر خوش خیم سلول های پروستات) و یا زنان با سابقه خانوادگی سرطان سینه استفاده نمود

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید