گردو بخورید به این دلیل !

19665
photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

بر اساس آمارهای جهانی تخمین زده می شود که در حال حاضر 500 تا 600 هزار ایرانی از بیماری آلزایمر رنج می برند.

مطالعه پژوهشگران آمریکایی نشان میدهد که رژیم غذایی سرشار از گردو می تواند از ابتلا به آلزایمر پیشگیری کند و یا روند پیشرفت این بیماری را کاهش دهد. پیش از این مطالعات نشان داده بود که مصرف گردو با کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و تقویت باروری مردان ارتباط دارد

اکنون در این مطالعه که به تازگی توسط پژوهشگران آمریکایی انجام شده است نشان میدهد که یک رژیم غذایی مملو از گردو می تواند روند پیشرفت آلزایمر را کاهش دهد.
دکتر «آبها چائوهان» از موسسه تحقیقات پایه در رشد معلولیت در نیویورک که ریاست این تیم را بر عهده داشت، گفت:در این تحقیق به بررسی اثر یک رژیم غذایی سرشار از گردو بر روند پیشرفت آلزایمر در موش ها پرداختیم.
پژوهشگران در این مطالعه موش های مبتلا به آلزایمر را به دو گروه تقسیم کردند و به یک گروه برای مدت 9 تا 10 ماه رژیم های غذایی دادند که دارای شش یا 9 درصد گردو بود. در انسان ها این میزان با مصرف یک تا 1.5 اونس (28.35 گرم تا 42.52 گرم) گردو در روز برابر است اما گروه دوم موش ها در مدت این مطالعه رژیم های غذایی بدون گردو مصرف کردند.

پژوهشگران در پایان این مطالعه همه موش ها را از لحاظ توانایی های فراگیری، هماهنگی حرکتی و رفتار مرتبط با تشویش مورد آزمایش قرار دادند. پژوهشگران متوجه شدند که موش های آلزایمری که رژیم های غذایی مملو از گردو داشتند نسبت به موش هایی که رژیم غذایی بدون گردو داشتند در تمامی حوزه های مورد آزمایش به اندازه قابل توجهی پیشرفت داشتند.

پژوهشگران می گویند: محتوای بالای آنتی اکسیدانی گردو که حدود 3.7 میلی مول در هر اونس است به پیشگیری از افت فعالیت مغزی در این موش ها کمک کرده است بیش از پنج میلیون آمریکایی به آلزایمر مبتلا هستند و انتظار می رود که شمار افراد مبتلا به این بیماری تا سال 2050 سه برابر شود و به 16 میلیون نفر برسد.

- Advertisement -

بر اساس آمارهای جهانی تخمین زده می شود که در حال حاضر 500 تا 600 هزار ایرانی از بیماری آلزایمر رنج می برند

2 نظرات

  1. سلام تشكر از مطالعات خوبتان ميخواستم بپرسم آيا اَپ هم براى دانلود كردن داخل مبايل وجود داره ممنونم

  2. ممنون از شما … فعلا فقط از طریق سایت در خدمت دوستان هستیم .

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید