عادت ماهانه دردناک نشانه چه مشکلاتی است؟

5085
 photo : pixabay.com
photo : pixabay.com

عادت ماهانه دردناک نشانه چه مشکلاتی است؟

زندگی خانمها شامل پیچیدگی های خاصی است که یکی از این پیچیدگی ها پریود شدن یا به اصطلاح عادت ماهانه شدن است در برخی از خانمها دوره پریود شدن دردناک نیست و به راحتی آغاز شده و به اتمام می رسد. اما در برخی دیگر از خانمها با درد و ناراحتی شدید جسمی و روحی همراه است که بیشتر اوقات خانمها علت ان را نمی دانند. در این مطلب به عادت ماهانه از نوع دردناک آن پرداخته ایم که مطلبی ویژه خانمهای زیر ۴۰ سال است امید داریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید. با ما همراه باشید.
در تحقیقات تازه محققین عنوان شده است که بین فشار خون و عادت ماهانه دردناک رابطه وجود دارد که در این مطلب به طور کامل به آن پرداخته ایم و به راه درمان آن نیز اشاره شده است

  عادت ماهانه دردناک نشانه چه مشکلاتی است؟

ایجاد فشار خون بالا در اثر سندرم پیش از قاعدگی

 خستگی، سردرد، بی حالی و دل درد شدید از جمله نشانه های سندرم پیش از قاعدگی در بسیاری از خانم های زیر چهل سال می باشد که هر ماه قبل از شروع قاعدگی تا میانه های دوره قاعدگی ، آنها را درگیر خود میکند.

- Advertisement -

رابطه عادت ماهیانه دردناک و بروز فشارخون بالا

یک مطالعه جدید که در دانشگاه ماساچوست آمریکا در یک دوره ۱۶ ساله به انجام رسید، نشان داد که احتمال بروز فشارخون بالا در دو دهه بعدی عمر در خانم های مبتلا به سندرم پیش قاعدگی تا حدود سه برابر بیشتر از خانم های سالم می باشد.
در همین مورد، برخی پژوهشگران معتقدندکه خانم های جوان تر که سندرم پیش قاعدگی در آنها شدبدتر بروز میکند، احتمال آن که در طی ۶ تا ۲۰ سال بعدی دچار فشارخون بالا شوند، بسیار بالاتر از احتمال بروز آن در سایر خانم های مبتلا می باشد.

خطر بالا رفتن فشار خون در خانمهای با عادت ماهانه دردناک

بالارفتن فشارخون در این خانم ها در دهه های بعدی از آن نظر حائز اهمیت می باشد که پرفشارخون خود یکی از دلایل بروز بیماری های قلبی در آنها می باشد.

روش پیشگیری و درمان

متاسفانه تاکنون علت و ارتباط واقعی بین سندرم پیش قاعدگی و بروز فشار خون به طور قطع ثابت نشده است اما خوشبختانه برخی مطالعات علمی نشان داده اند که توجه به دریافت ویتامین های گروه B می توانند در پیشگیری از بروز فشارخون بالا در خانم های مبتلا به سندرم پیش قاعدگی بسیار موثر باشند.
پژوهشگران علوم سلامت و دکتران دریافتند که حضور مقادیر بالای ویتامین های گروه B در بدن خانم های مبتلا به سندرم پیش قاعدگی می تواند ۲۵ تا ۳۰ درصد احتمال بروز فشارخون بالا را در دهه های بعدی زندگی در آنها کاهش دهد. به همین دلیل به این خانم ها توصیه می شود که با نظر دکتر از مکمل های ویتامینی مانند ویتامین B1(تیامین) و B2(ریبوفلاوین) به طور منظم استفاده نمایند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید