مسکن های طبیعی برای دندان درد

2196
graphicstock.com
graphicstock.com

دندان درد یک دردی است که تحمل ان برای همه افراد طالقت فرا میباشد .بعضی از افراد نمی توانند از مسکن های شیمیای برای تسکین درد استفاده کنند. پس از بهترین راه که همان استفاده از مواد طبیعی است استفاده میکنند.در اینجا چند راه طبیعی برای تسکین درد دندان نام میبریم

سس زنجبیل و فلفل:

زنجبیل و فلفل هر دو داروهای ضد درد شناخته شده اند. شما می توانید هر کدام از این دو ادویه را به طور جداگانه مورد استفاده قرار دهید، چراکه هر دوی این مسکن ها، پیام تسکین درد را به مغز می فرستند. اما برای گرفتن نتیجه بهتر، می توانید مخلوطی از این دو ادویه را تهیه کنید. از روش زیر کمک بگیرید:
میزان مساوی از این دو ادویه را با آب مخلوط کنید و یک سس بسازید. توپ کوچکی از پنبه درست کنید و به میزان کافی به سس مورد نظر آغشته اش کنید.
بعد هم آن را درست روی دندان تان (جایی که لثه و زبان شما به آن برخورد نکند) بگذارید و تا زمان فروکش کردن درد یا حداقل تازمانی که طاقتش را دارید، پنبه را از دهان تان خارج نکنید.

- Advertisement -

روغن میخک:

میخک،هم جزو داروهای گیاهی برای تسکین دندان درد به حساب می اید. در این گیاه، یک مسکن طبیعی وجود دارد که البته در صورت استفاده درست، به آرام شدن درد شما کمک میکند.
اگر بافت لثه یا زبان تان حساس باشد، ریختن روغن روی منطقه درد می تواند حال تان را بدتر کند، پس برای گرفتن نتیجه دلخواه تان از این روش کمک بگیرید:
دو قطره از روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندان تان قرار دهید. اما می توانید سراغ راه طبیعی تری هم بروید. کافی است یک دانه میخک را آنقدر بجوید که روغنش بیرون بیاید.
میخک را می توانید به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که دردتان آرام بگیرد، در دهان خود نگه دارید.

محلول آب نمک:

همه ما میدانیم که نمک یک ضدعفونی کننده قوی است؛ به همین دلیل اگر درد دندان شما به خاطر عفونت ایجاد شده باشد، استفاده از نمک می تواند زودتر از هر راه دیگری شما را آرام کند. آب نمک دور دندان را ضدعفونی میکند و مایع هایی که باعث التهاب می شوند را خارج میکند.
از این روش درمانی می توانید هر زمان که به آن نیاز پیدا کردید، به روش زیر استفاده کنید:
یک قاشق چای خوری نمک را در یک فنجان آب جوش حل کنید تا داروی فوق العاده ای بسازید. این محلول التهاب را کم کرده و بقایای آلودگی را از دهان شما پاک میکند. 30 ثانیه آن را در دهان تان بچرخانید و بعد بیرون بریزید.
آب اکسیژنه:

اگر درد دندان شما با بدمزگی دهان و حتی تب همراه بود، بهترین راه را به شما معرفی میکنیم، استفاده از آب اکسیژنه است اما مثل تمام روش های طبیعی، این هم یک روش موقتی است و تنها تا روز ویزیت دکتر شما را آرام نگه می دارد و عفونت دندان تان را کمتر میکند. اگر چاره ای جز تسکین خانگی درد ندارید، از این روش کمک بگیرید:
برای کشتن باکتری ها و کم کردن ناراحتی تان، کمی آب اکسیژنه 3 درصد را قرقره کنید.
از این محلول تنها برای شستشو استفاده کنید و پس از چرخاندن آن در دهان تان، محلول را بیرون بریزید. بعد هم چند بار دهان تان را با آب خالی شست وشو دهید.
صمغ مر:

شیره درخت مرمکی مرهمی بر دندان درد شما میباشد، این صمغ التهاب دهان تان را کم کرده و به از بین رفتن باکتری ها کمک میکند. به این شیوه مصرف کنید:
یک قاشق چای خوری از پودر مر را در دو فنجان آب به مدت 30 دقیقه بجوشانید و اجازه دهید محلول تان خنک شود. بعد هم برای هر بار استفاده، یک قاشق چای خوری از این دارو را در یک فنجان آب بریزید و 5 تا 6 بار در روز غرغره این محلول را ادامه دهید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.
سیر:

میدانیم که سیر خواص فوق العاده ای دارد و برای بالا بردن سیستم ایمنی بدن عالی است این داروی طبیعی علاوه بر اینکه نمی گذارد هر نوع بیماری سراغ تان بیاید و بیهوده درد بکشید، مسکن خوبی برای درد دندان هم به حساب می آید. برای گرفتن بهترین نتیجه از سیر درمانی، به این توصیه عمل کنید:
یک حبه سیر را روی دندان تان بگذارید و آن را بجوید. درد شما چند دقیقه بعد از جویدن سیر آرام میشود
این گیاه نه تنها درد شما را آرام میکند، بلکه مصرف مداومش دندان تان را محکم تر هم میکند.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید