۷ نشانه که حالا وقت سم زدایی کل بدن است

2979

۷ نشانه که حالا وقت سم زدایی کل بدن است

انباشت سموم در بدن سیگنال‌های خاصی را به همراه دارد که اگر شما آن‌ها را نادیده بگیرید، مطمئناً در معرض ابتلا به بیماری‌ها قرار خواهید گرفت. به بدن خود گوش دهید و با مواجه شدن با 7 هشدار، سم‌زدایی از بدن را فراموش نکنید:

بی‌خوابی: سموم بدن باعث کاهش سطح ملاتونین یعنی هورمون تنظیم کننده چرخه خواب و بیداری می‌شود و این خود مشکلات بی‌خوابی و اختلالات خواب را به همراه دارد. با دفع سموم از بدن، شاهد افزایش قابل توجه کیفیت خواب خواهید بود.

- Advertisement -

افزایش چربی شکم: متأسفانه سموم توانایی بدن را برای تنظیم سطح کلسترول و گلوکز کاهش داده و باعث تجمع چربی در شکم می‌شوند.

احساس گرمای بیش از حد: حرارت و گرمای زیادی بدن می‌تواند یکی از علائم انباشتگی ترکیبات سمی در بدن باشد که کبد را وادار به کار بیش از اندازه می‌کند. این مسئله باعث افزایش تعریق می‌شود، چون بدن به دنبال راهی برای افزایش دفع توکسین ها از طریق پوست می‌گردد. بنابراین بدن زیادی عرق می‌کند.

زبان زرد یا سفید: رنگ زبان در حالت عادی صورتی روشن یا قرمز کمرنگ است. با این حال وقتی سموم در بدن انباشته می‌شوند، شما شاهد تغییر رنگ زبان به زرد یا سفید هستید تنفس بدبویی خواهید داشت.

زمانی که سموم زیادی در خون و بافت‌های بدن انباشته شده باشد، پوست به خوبی آن را انعکاس می‌دهد. در این صورت آکنه، ضایعات پوستی و واکنش‌های آلرژیک بیان می‌کنند که بدن میزبان سموم زیادی شده است

یبوست: سمومی که در خون تجمع پیدا می‌کنند، تأثیر مستقیمی روی سیستم عصبی دارند و واکنش‌های منفی مانند سردرد مداوم ایجاد می‌کنند. روده‌ها نقش مؤثری در فرآیند دفع توکسین ها از بدن دارند. بروز مشکل در دفع مدفوع و ایجاد یبوست می‌تواند ناشی از حبس شدن سموم زیادی در بدن باشد. این مسئله می‌تواند باعث ایجاد دل درد، التهاب و مشکل در جذب مواد مغذی موجود در مواد غذایی شود.

مشکلات پوستی: زمانی که سموم زیادی در خون و بافت‌های بدن انباشته شده باشد، پوست به خوبی آن را انعکاس می‌دهد. در این صورت آکنه، ضایعات پوستی و واکنش‌های آلرژیک بیان می‌کنند که بدن میزبان سموم زیادی شده است. علاوه بر این وجود گودی و سیاهی زیر چشم‌ها، اگزما و همچنین پسوریازیس نیز از جمله علائم انباشتگی سموم در بدن محسوب می‌شوند.

سردردهای مداوم: سمومی که در خون تجمع پیدا می‌کنند، تأثیر مستقیمی روی سیستم عصبی دارند و واکنش‌های منفی مانند سردرد مداوم ایجاد می‌کنند. بافت‌های عصبی نسبت به مواد زائد بسیار حساس هستند. بنابراین جای تعجبی نیست که چنین دردهایی بروز کنند.

سنگ کیسه صفرا: سنگ کیسه صفرا می‌تواند در نتیجه تجمع ترکیبات اضافی در صفرا باشد. کبد برای سم‌زدایی از بدن شروع به تولید صفرای غلیظ‌تری در کیسه صفرا می‌کند. این مسئله نیز باعث افزایش روند سنگ سازی می‌شود.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید