عشق بازی : ۸ اتفاقی که هنگام عشق بازی در بدن زنان رخ می دهد

28398
graphicstock.com

عشق بازی : ۸ اتفاقی که هنگام عشق بازی در بدن زنان رخ می دهد

قلبتان تندتند می زند. درونتان اتفاق هایی دارد می افتد. حال خودتان را نمی فهمید. گویی در دل لحظه به سر می برید!

 شده از خودتان بپرسید وقتی مشغول عشق بازی با همسرتان هستید دستخوش چه تغییر و تحولاتی می شوید؟ در این مطلب بنا داریم تا هم از اتفاق خوب ترشح هورمون شادی در بدن و هم حالت نه چندان خوشایند عفونت دستگاه ادراری که هر دو از پیامدهای همخوابگی است در قالب هشت اتفاقی که هنگام عشق بازی در بدن شما می افتد برایتان بگوییم. در ادامه همراه باشید.
هورمون های شادی و خوشحالی در بدن ترشح می شوند

عشق بازی موجب تحریک ترشح هورمون هایی از قبیل اوکسی توسین (که تمایل به برقراری ارتباط با دیگران را در شما به وجود می آورد) و دوپامین (که مرکز پاداش دهی مغز را فعال می کند) می شود. نتیجه این است که حس رضایت و صمیمیت با همسرتان را در شما ایجاد می کند.
رگ های خونی گشاد می شوند

- Advertisement -

رگ های خونی گشاد شده چه سودی برای شما دارند؟ جنیفر برمن، پزشک متخصص اورولوژی و سلامت جنسی، در پاسخ به این پرسش می گوید: «دو عضو آلت تناسلی زن به نام های کلیتوریس و ولوا در هنگام عشق بازی تحریک و نیز رگ های خونی ناحیه ی دیواره ی واژن ملتهب می شوند. این تغییرات باعث بروز ترشحات و در نتیجه لذت جنسی بیشتر می شود.» در این حالت صورت و سینه زن قرمز و گلگون می شوند.
اعضای بدن حساس می شوند

نواحی محرک احساسات جنسی زن، از قبیل نوک پستان ها، گوش ها، گردن و ناحیه ی تناسلی فوق العاده حساس می شوند، چون حجم بسیار زیادی از خون به سمت این نواحی سرازیر شده است و عصب های انتقال دهنده ی حساسیت در بدن زن آزاد می شوند و شروع به فعالیت می کنند.
احتمال عفونت مجاری ادراری وجود دارد

در خلال عشق بازی ممکن باکتری هایی از ناحیه واژن و نشیمن گاه مجرای ادرار و ضرب شده و باعث عفونت مجاری ادراری شوند. البته جای نگرانی نیست چون این باکتری ها با اجابت مزاج دفع می شوند.
کالری سوزانده می شود

براساس پژوهش منتشر شده در مجله ی پزشکی نیوانگلند، هر فرد پس از انجام یک عشق بازی دست کم شش دقیقه ای تقریبا ۲۱ کیلو کالری می سوزاند. با این حساب چنانچه یک عشق بازی نیم ساعت طول بکشد حدود ۱۰۰ کیلو کالری مصرف می شود.
ضربان قلب بالا می رود

پژوهش ها نشان داده عشق بازی نیز مانند هر فعالیت جسمانی دیگر موجب افزایش ضربان قلب می شود. میزان ضربان قلب در زمانی که زن به ارگاسم می رسد به اوج خود می رسد و در مدت زمان ۱۰ تا ۲۰ دقیقه به حالت اول خود بازمی گردد.
عضلات منقبض می شوند

دکتر برمن می گوید: «در زمان ارگاسم، عضلات کف لگن زن به شکلی باورنکردنی سفت و منقبض می شوند.» انقباض و انبساط عضلات در زمان عشق بازی می تواند باعث ایجاد انگیزه، سرخوشی و میل به برقراری ارتباط با دیگران شود.
عشق بازی آرامش بخش است

رسیدن به حالت ارگاسم در زن عاملی است برای فعالیت هورمون پرولاکتین که وظیفه و مسئولیت ایجاد آرامش را در فرد بر عهده دارد. آرامش ناشی از فعالیت این هورمون در خواب به اوج خود می رسد. به همین دلیل توصیه شده است که فرد پس از عشق بازی بخوابد.

1 نظر

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید