اگر بعد از بیدارشدن و با معده خالی آب بنوشید، این ۸ اتفاق خارق العاده روی می دهد!

28005
graphicstock.com

اگر بعد از بیدارشدن و با معده خالی آب بنوشید، این ۸ اتفاق خارق العاده روی می دهد!

یکی از بهترین عادات سلامتی که می توان روزانه انجام داد، نوشیدن یک لیوان آب هنگام ناشتاست. شاید این نکته چندان مهم به نظر نرسد اما نوشیدن آب درست بعد از بیدار شدن از خواب بهترین زمان روز است تا این مایع بسیار ویژه به بدن برسد.

۱. سموم بدن را دفع می کند

در شب وقتی که شما خواب هستید، سیستم ایمنی بدن سموم را جمع آوری می کند، سپس در هنگام صبح وقتی که شما آب می نوشید این سموم جمع آوری شده دفع می شود. نوشیدن آب فراوان تولید سلول ها را بیشتر و خون را افزایش می دهد.

- Advertisement -

۲. متابولیسم را افزایش می دهد

نوشیدن آب با معده خالی متابولیسم بدن را حداقل ۲۴% افزایش می دهد. این کار به افرادی که رژیم غذایی دارند بسیار کمک می کند. متابولیسم بیشتر به معنای هضم بهتر است. اگر سیستم هضم غذای شما بهتر عمل کند، رژیم غذایی تان موفق تر خواهد بود. نوشیدن آب با معده خالی روده بزرگ را پاک سازی نموده و جذب مواد مغذی را آسان تر می کند.

۳. وزن را کاهش می دهد

زمانی که هنگام صبح با معده خالی آب می نوشید، سموم بدن تان دفع شده و سیستم هضم تان هم بهتر عمل می کند. در نتیجه کم تر احساس گرسنگی کرده و میل به غذا در شما کاهش خواهد یافت. این کار باعث می شود که کم تر غذا خورده و وزن تان کاهش یابد.

۴. سوزش معده و سوهاضمه را رفع می کند

سوهاضمه به دلیل افزایش اسید معده اتفاق می افتد. سوزش معده هم زمانی رخ می دهد که اسید معده به مری بازگردد. زمانی که با معده خالی آب می نوشید این اسید دفع می شود و در نتیجه مشکلی ایجاد نخواهد شد. علاوه بر آن، اجازه نمی دهد که صبحانه زیاد میل کنید.

۵. باعث سلامت و شفافیت پوست می شود

از دست دادن آب بدن پوست را خشک و کدر می کند. یکی از تحقیقات نشان داده است که نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب با معده خالی جریان خون را در پوست افزایش داده و پوست را شفاف و درخشان می سازد. علاوه بران نوشیدن آب زیاد در طول روز به معنای دفع سموم است، که به نوبه خود پوست را سالم و شفاف می سازد.

۶. موها را سالم، شفاف و درخشان می کند

کمبود آب به موهایتان نیز آسیب می رساند. پس نوشیدن آب فراوان به موهایتان کمک خواهد نمود. یک چهارم ساقه مو از آب تشکیل می شود. پس کمبود آب مو را خشک و شکننده می کند. بنابراین باید روزانه آب فراوانی بنوشید، اما نوشیدن آب فراوان با معده خالی، به رشد و سلامت موهایتان کمک بیشتری می کند.

۷. از مبتلا شدن به عفونت مثانه و سنگ کلیه جلوگیری به عمل می آورد

نوشیدن آب بعد از بیدار شدن از عفونت مثانه و سنگ کلیه جلوگیری به عمل می آورد. زیرا اسیدهایی را که منجر به سنگ کلیه می شوند، دفع می کند. پس هرچقدر آب بیشتری بنوشید، امکان مبتلا شدن به عفونت مثانه و سنگ کلیه کاهش می یابد.

۸. سیستم ایمنی را تقویت می کند

نوشیدن اب کافی در اغاز روز و با معده خالی به تعادل و کارایی سیستم لنفاوی کمک می کند، که در نتیجه آن ایمنی بدن افزایش می یابد. یک سیستم ایمنی مقاوم و قوی، بدن شما را درمقابل بیماری های مختلف ایمنی نموده و امکان بیماری را کاهش می دهد.

همانطور که میبینید نوشیدن آب با معده خالی فواید بسیاری دارد. بنابراین این روش آسان ترین و کم هزینه ترین راه برای سلامتی است.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید