۱۱ ترفند کاهش وزن برای آدم‌های عاشق تنبلی

450
graphicstock.com

۱۱ ترفند کاهش وزن برای آدم‌های عاشق تنبلی

بعضی آدم‌ها ذاتا تنبل هستند یا به آن خو گرفته‌اند. البته شاید گاهی برای تغذیه سالم و ورزش انگیزه زیادی داشته باشند اما بیشتر روزها اصلا حس انجام هیچ کاری را ندارند. چنین آدم‌هایی عاشق ترفندهای و میان‌برها هستند. من شخصا بعضی از اینها را همیشه انجام می‌دهم و بعضی دیگر را هم فقط وقتی که احساس کنم لباس‌هایم دارند تنگ می‌شوند. قبلا که گفتم. من یک تنبلم! اگر تمام اینها را کامل و صد درصد انجام ندهید باز هم قابل قبول است. فقط آنچه را که می‌توانید انجام بدهید.

یک عالمه اضافه وزن برای کاهش دارید و احساس می‌کنید که هرگز موفق نخواهید شد چون اراده آن را ندارید؟ من به شما قول می‌دهم که این ترفندها راحت عملی می‌شوند. آیا یک شبه ۲۰ کیلو کم خواهید کرد؟ مسلماً نه. اما دو راه دارید: اول اینکه هیچ کاری نکنید و ۳ ماه دیگر در آینه خودتان را با همین وزن (یا حتی بیشتر) ببینید و دوم اینکه فقط با همین اصلاحات کوچک ۱۰ تا ۱۲ کیلوگرم وزن کم کنید.

۱. کالری‌های‌تان را ننوشید

آمریکایی‌ها روزانه به طور متوسط ۴۰۰ کالری می‌نوشند. وضع کشورهای در حال توسعه از این هم بدتر است. این یعنی مقدار زیادی کالری بی‌فایده که فقط آدم‌ها را چاق می‌کند. پس این بار که به یک نوشیدنی پر از شکر رسیدید اینطور به آن فکر کنید: اگر به جای آن آب بنوشید -که اصلا کالری ندارد- می‌توانید بعداً با خوردن کمی شیرینی احساس بهتری داشته باشید. و همچنین می‌توانید مقداری میوه هم برای طعم و مزه در کنار آب میل کنید.

- Advertisement -

۲. از غذاهای بسته‌بندی و فست‌فود دوری کنید

غذاهای فرآوری شده معمولاً پر از کالری هستند و بزرگترین علت فراگیری چاقی در جامعه هستند. این یکی خیلی راحت است! کافی است خوردن همبرگر و فست‌فود به عنوان ناهار هر روز را متوقف کنید و درعوض ساندویچ ناهار خودتان را میل کنید. به این ترتیب کیلوهای اضافی از شما دور می شوند و پول بیشتری هم در جیبتان خواهید داشت. یک تیر و دو نشان!

۳. از بطری آب درجه‌دار استفاده کنید

و آن را با خود به همه جا ببرید! بله عادت آب نوشیدن در ابتدا دشوار است. اما حدس بزنید چه اتفاقی می افتد؟ بدن شما بعد از حدوداً یک هفته عاشق نوشیدن آب می‌شود. بطری‌های آب درجه‌دار بخصوص وقتی شما این عادت را تازه شروع می کنید عالی هستند.

۴. همیشه نان ترتیلا، تکه گوشت کم چرب و سبزیجات دم دست داشته باشید

من این موضوع را مدتی قبل جایی شنیدم و و فکر کردم که عالی‌ترین ایده دنیا است! مقداری گوشت بپزید و آن را برای یکی دو روز آماده داشته باشید. می‌توان آن را در یخچال نگه داشت. بعداً می‌توانید گوشت و سبزیجات را در یک تابه کمی تفت دهید که کار سریع و راحتی است. به‌علاوه گوشت کم‌چرب و سبزیجات برای کمک به کاهش وزن بسیار خوبند. من استفاده از نان ترتیلا (نان ذرت مکزیکی) که پروتئین زیاد، هیدرات کربن پایین و فقط ۵۰ کالری دارد را هم دوست دارم.

۵. از کاسه و بشقاب های کوچک استفاده کنید

کنترل پروتئین بسیار مهم است. زیاد خوردن کاری ندارد و به همین دلیل است که استفاده از ظروف کوچک‌تر توصیه می‌شود. وقتی شما از یک بشقاب بزرگ استفاده می کنید، طبعاً می‌خواهید آن را پر کنید و این مطمئناً هیچ کمکی به تناسب اندام شما نخواهد کرد. پس به ذهنتان کلک بزنید تا فکر کند غذای بیشتری می‌خورید. همچنین کمی آرامتر غذا بخورید. زمان می‌برد که ذهن شما سیری را درک کند و دستور توقف بدهد.

۶. خوراک ها را از قبل آماده کنید

شاید آماده کردن غذاها از قبل کار زیادی به نظر برسد اما در عوض فقط هر چهار روز یک بار به آشپزی نیاز دارید نه هر روز! چند ظرف نگه دارنده بگیرید و گوشت‌هایتان را برای حداقل چهار روز (یا حتی بیشتر) در یخچال نگه دارید. با اینکه موقع گرسنگی، بیرون رفتن و فست‌فود خوردن راحت است اما خوراک‌ها خانگی هم گزینه‌هایی عالی هستند که به شرط آماده بودن مواد، به سرعت می‌شود آنها را با ماکروویو آماده خوردن کرد.

۷. یک ورزش روزانه کوتاه انجام بدهید

همه ما منافع زیاد از ورزش های روزانه را می‌دانیم. اما باز هم گاهی اوقات وقت یا انگیزه پیدا کردن برای آنها سخت می‌شود. اگر در ورزش تازه‌کار یا تنبل هستید، ورزش‌های کوتاه بهترین راهکار هستند. باور کنید برداشتن قدم‌های کوچک بهتر از میخکوب شدن به زمین است.

۸. زمان‌های نشستن را محدود کنید

وقتی که در ماشین هستیم، تلویزیون تماشا می‌کنیم، سرگرم بازی‌های کامپیوتری هستیم، و غذا می‌خوریم، کلا نشسته‌ایم و این فهرست بلندتر از این حرف‌ها است. حتی فکر کردن به اینکه چقدر از روزمان را نشسته می‌گذرانیم هم می‌تواند در کاهش وزن مفید باشد. خب پس بهتر نیست در این باره کاری کنیم؟ استراحت‌ها و وقفه‌های کوتاه در حین کار، تکان خوردن روی صندلی و یا بشین-و-پاشو به طرز شگفت‌آوری در کندن کلک کیلوهای اضافه به شما کمک می‌کند.

۹. دنبال قاپیدن خوردنی‌های مختصر باشید

دو ظرف نگه دارنده مستطیلی در دو سایز بر دارید و آنها را با چیزمیزهای سالم پر کنید. می‌توانید یکی را در یخچال و دیگری را در کابینت خوراکی‌ها بگذارید. پنیر رنده شده، تکه‌گوشت‌های دودی شده، مغزها، میوه‌ها و سبزیجات (میوه‌های خشک‌شده هم خوبند). همگی گزینه های مناسبی هستند. به علاوه خوب است که همیشه کمی از آنها را با خود به همراه داشته باشید تا وسوسه نشوید که برای خرید چیپس و پفک کنار خیابان روبروی یک دکه بایستید. شما را نمی دانم اما من وقتی که گرسنه می‌شوم بنا به دلایلی واقعاً دلم هله‌هوله‌های ناسالم می‌خواهد و همراه داشتن این خوردنی‌ها مانع از انتخاب‌های بد می شود.

۱۰. یک لیوان بزرگ آب قبل از هر وعده غذایی بنوشید

معمولا در ارتش این کار را می‌کنند. حکمتش این است که سربازان را سیراب نگه دارند تا آب بدنشان کم نشود، نه اینکه وزنشان را کم کنند. اما آب نوشیدن قبل از غذا معده شما را پر می‌کند. آب به شما در کاهش وزن و کمتر خوردن کمک می‌کند. ترکیب خوبی است. موافق نیستید؟

۱۱. به خودتان خیلی سخت نگیرید

من فکر می‌کنم این همان جایی است که اکثر آدم‌ها شکست می‌خورند. ما روزهای بد و عملکرد‌های بد داریم، خراب می کنیم و بنابراین احساس شکست به سراغ‌مان می‌آید و این باعث می‌شود که در عمل هم شکست بخوریم. به خاطر داشته باشید که پیشرفت تدریجی بهتر از این است که اصلاً پیشرفتی نداشته باشیم. با چیزهای کوچک شروع کنید و به راه خود ادامه دهید تا به تدریج بهتر شوید.

فکر نکنید که همین الان باید تمام موارد این فهرست را انجام دهید. این هفته مورد خوردنی‌ها و هله‌هوله‌ها را به کار ببندید و هفته بعد خوراک‌های‌تان را جلو جلو آماده کنید. هر چند که زمان می‌برد اما اگر انگیزه برای انجام چیزی را داشته باشید به تمام معنا به سمت آن می روید. اما اگر ورزش روزانه را از قلم انداختید یا نوشابه خوردید، از خودتان ناامید نشوید

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید