لاغری در خواب ؛ با این ۸ کار ساده هر شب در خواب وزن کم کنید

10802
graphicstock.com

لاغری در خواب ؛ با این ۸ کار ساده هر شب در خواب وزن کم کنید

بسیاری از افرادی که اضافه وزن دارند قبل از خواب به فکر لاغری خود هستند. آنها آرزو دارند که صبح پس از بیدار شدن لاغر شده باشند و یا حداقل بعه وزن آنها اضافه نشده باشد. اما در واقع این آرزوها هم اکنون به واقعیت تبدیل شده‌اند.چگونه؟

در پژوهش جدید که توسط مرکز خواب انجام گرفته است خواب کافی می‌تواند موجب کاهش وزن افراد شود. اما خواب کافی چیست و به چه صورت است؟ در ادامه راه‌‍های لاغری در خواب آمده است.

رژیم لاغری سریع در خواب

راه‌های رژیم لاغری سریع در خواب در ادامه آمده است.

- Advertisement -

خواب کافی

همیشه این سوال در ذهن است که چند ساعت باید در طول شبانه روز خوابید؟بر طبق مطالعات انجام شده میزان خواب افراد بسته به موقعیت مکانی و سنی ۷ تا ۸ ساعت در شبانه روز توصیه شده است.کمتر از این مقدار موجب به هم ریختگی سیستم داخلی بدن و ساعت بدن می‌شود. در این وضع، بدن چربی بیشتری را در خود نگه خواهد داشت.

بیدار ماندن تا پاسی از شب موجب می‌شود هورمون‌هایی همچونGLP-1 به درستی تولید نشود. در این اوضاع به هم ریختگی در بدن، هورمون گرسنگی گرلین یکه تاز میدان خواهد شد. فرد احساس گرسنگی و خستگی بیشتری خواهد کرد که در انتها منجر به دریافت کالری اضافی خواهد شد.

خاموش کردن شوفاژ یا پکیج

خوابیدن در جای خنک موجب کاهش وزن خواهد شد. بله، بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که در فضاهای خنک یا سرد می‌خوابند بیشتر چربی و وزن کم خواهند کرد .زیرا فضای خنک باعث افزایش متابولیسم در بدن خواهد شد.

هم اکنون که فصل سرما در راه است بهتر است از شوفاژ و پکیج کمتر استفاده شود تا هم به صرفه جویی در مصرف سوخت و هم کم کردن وزن کمک کرد.

شام سبک

«صبحانه را تنها بخور… ناهارت را با دوستانت بخور… شام را با دشمنت بخور» این جمله مصداق همین عبارت است؛ شام سبک باشد همچون کربوهیدرات‌هایی که حاوی فیبر هستند، پروتئین و چربی‌های مفید را به اندازه دریافت کرد که موجب لاغری در طول خواب خواهد شد.

از خوردن غذاهای سنگین همچون پیتزا، ساندویچ، پلو خورشت جلوگیری شود زیرا خوردن آنها باعث می‌شود که قند خون به شدت بالا رود و به دلیل خستگی و نداشتن حوصله برای سوزاندن انرژی‌های اضافی در آن ساعات، تمامی آنها به صورت چربی در قسمت‌های شکم و باسن جمع خواهند شد.

 دستگاه‌های الکترونیکی را از اتاق دور نگه داشت

در عصر موبایل و لوازم الکترونیکی بیشتر افراد قبل از خواب یا بعد از بیدار شدن صفحات اینستاگرام یا تلگرام را چک می‌کنند. خیره شدن به نور ال ای دی تا پاسی از شب موجب تولید نشدن هورمونی به نام melatonin خواهد شد.

این هورمون سرعت سوخت و ساز بدن را تنظیم می‌کند و تولید نشدن آن موجب کند شدن متابولیسم خواهد شد. بر اساس پژوهش دانشگاه هاروارد نور ال ای دی (LED ) دو برابر نور معمولی موجب تولید نشدن این هورمون خواهد شد. بهتر است سعی کرد یک ساعت قبل از خواب وسایل الکترونیکی خود را خاموش کرد. با این روش کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل در خواب امکان پذیر خواهد شد.

در جاهای تاریک بخوابید

خوابیدن در جاهایی که نور باشد روند کاهش وزن را مختل می‌کند. بهتر است در جایی خوابید که نور نباشد یا حداقل باشد. این کار به لاغر شدن در خواب منجر خواهد شد.

ورزش کنید

از راههایی که میتوان سریع وزن کم کرد؛ ورزش است. چربی و کالری‌های اضافی بدن با ورزش سوزانده می‌شود. ممکن است فردی صبح حال ورزش کردن نداشته باشد می‌تواند آن را شب انجام دهد.

قانون ۱۲ ساعت رعایت شود

قانو ن ۱۲ ساعته قانونی است که شما از ساعتیکه در شب شام خود را دریافت کرده اید تا زمانی که صبحانه خود را دریافت می کنید باید به اندازه ۱۲ ساعت فاصله داشته باشد . این کار موجب افزایش متابولیسم در بدن خواهد شد. در کنار آن بدن، در نبودگلوکز برای تبدیل به انرژی؛ بدن از چربی ها به عنوان سوخت استفاده می کند . این عمل به شما در کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل تان کمک خواهد کرد

پس با انجام چند کار ساده می‌توان به وزن ایده آل خود رسید.

رژیم لاغری خواب در حقیقت مجموعه از مواد غذایی و خوردنی هایی است که با مصرف آنها قبل از خوابیدن می توانید کاهش وزن و چربی سوزی را در بدنتان سرعت ببخشید.

رژیم لاغری خواب و مواد غذایی که در خواب هم وزن شما را کم می کنند

برای اطلاع از غذاهای لیست ما مطالب زیر را بخوانیدو به وسیله آنها هرشب وزنتان را کاهش دهید

ماست یونانی : ماست یونانی حاوی پروتئین بسیار زیاد و قند بسیار کمی می باشد هرشب خوردن این ماست معده شما را کاملاً پر می کند و احساس گرسنگی نخواهید کرد.

و از فواید مهم ماست یونانی این است که با خوردن آن در هنگامی که شما در حال خواب هستید به چربی سوزی و ساختن عضلات کمک می کند.

گیلاس : گیلاس منبع طبیعی ملاتونین می باشد. ملاتونین هورمونی است که به خواب نظم می دهد و در تنظیم آن نقش بسیار مهمی دارد. گیلاس سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که به کاهش وزن کمک به سزایی می کند از گیلاس ها اکثرا به عنوان بهترین میوه قبل از خواب یاد می شود و در طب نیز توصیه شده است که قبل از خواب از آن مصرف کنید.

شیک پروتئین : با خوردن شیک پروتئین بعد از پایان وقت کاریتان به باز سازی بدنتان کمک بسیار زیادی کرده اید و از جمله به ساخت عضلات کمک کرده اید و بدنتان انرژی بسیار زیادی خواهد گرفت.

پنیر : پنیر حاوی و سرشار از پروتئین کازئین می باشد که در بدن به آرامی منتشر می شود ، پنیر به شما احساس سیری می دهد و هنگامی که شما در خواب هستید به ساخت عضلات می پردازد

موز : موز حاوی آمینو اسید است که شما با خوردن آن سریعتر می خوابید و فیبری که موز دارد باعث می شود که احساس سیری کنید

شیر کاکائو :نوشیدنی ایده آل برای کاهش وزن می باشد کلسیم آن باعث سوزاندن چربی های شکم میشود بدون شک شیر کاکائویی یکی از بهترین کاهش دهنده های وزن می باشد.

بادام: خوردن بادام باعث می شود احساس سیری کنید و به ساخت عضلات در طول شب کمک می کند . بادما خارق العاده ترین چربی سوز شناخته شده است.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید