این 10 علت بیشتر اوقات باعث دعوا و اختلاف زن و شوهرهاست

2240

با وجود عقل و قضاوت خود، گاهی کارهایی انجام می دهیم که می دانیم رابطه ما را دچار تنش می کنند. با وجودی که تا حدی می دانیم این رفتارها باعث تنش و دعوا و شاید حتی جدایی شود، باز هم به کارهای خود ادامه می دهیم و همسرمان را به نقطه جوش می رسانیم. عوامل مختلفی می‌توانند سد راه زندگی زناشویی شما شوند اما بیشتر وقت‌ها چیزهای جزئی هستند که اصلاً به چشم نمی‌آیند ولی در ازدواج‌تان رخنه می‌کنند. برای اطمینان از موفقیت ازدواجتان باید مراقب این عوامل باشید:

graphicstock.com

کارهایی که به دعوا با همسر ختم می شوند

یادآوری گذشته

گذشته گذشته است، درست است؟ همیشه این طور نیست. گاهی آسیبی که وارد شده است با «متاسفم» جبران نمی شود. واقعیت این است که بیل زدن آخرین موضوعی که باعث دعوا شده است، این بار هم به دعوا با همسر ختم می شود. پس اگر عادت دارید بعد از هر دعوا باز هم موضوع آن را پیش بکشید، خود را آماده مبارزه همیشگی در زندگی کنید. اگر به دنبال زندگی آرامی هستید، گذشته را رها کنید و زندگی حال را بسازید.

ضربه زدن به نقطه حساس

همه می دانیم که نمک به زخم کسی پاشیدن کار خوبی نیست، اما گاهی وسوسه انجام این کار به قدری قوی است که نمی توان از آن گذشت. انجام این کار همسرتان را در موضع دفاعی قرار می دهد و چاره ای به جز دعوا باقی نمی ماند. یادآوری روزهای بد به همسرتان، نقطه ضعف های او و اتفاقاتی که او نسبت به آنها حساس است، هر دو شما را آزار خواهد داد. شما باید با همسرتان به نحوی رفتار کنید که باعث عزت نفس و شادی متقابل هر دوی شما شود

- Advertisement -

بیش از حد نقد کنید

داشتن استانداردها و انتظارات نامعقول یک رابطه را به بن بست می کشد. چرا گاهی تا این حد دچار وسواس کمال گرایی می شویم؟ همه ما محدودیت ها و دلبستگی هایی داریم. وسواس بیش از حد نسبت به کاستی های همسرتان کلید طوفانی شدن زندگی است. نتیجه نهایی انتقاد دائمی، خشم، انرژی منفی و خراب شدن رابطه عاطفی است. برای اجتناب از آن، از وادار کردن همسرتان به تبعیت از استانداردهای خود خودداری کنید. سعی کنید زندگی را با هم بسازید و از زیبایی های عدم کمال لذت ببرید.

نادیده گرفتن خوبی ها و بزرگ کردن اشتباهاتش به دعوا با همسر ختم می شود

مشکل خود را به خوبی بیان کنید. از کلماتی مانند هیچ وقت، هرگز، همیشه استفاده نکنید. این کلمات بیش از حد افراطی هستند و حقیقت را به طور کامل بیان نمی کنند. گفتن اینکه تو هیچ وقت برای من کاری انجام نداده ای، جز دلسرد کردن همسرتان نتیجه دیگری ندارد.

مقایسه کنید

این یکی از خط قرمزهای رابطه مشترک است. هرگز همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید و به طعنه از دیگری تعریف و تمجید نکنید. این کار دلشکستگی عمیقی در رابطه شما به وجود می آورد که به راحتی درست نمی شود.

بار زندگی را روی دوش همسرتان بگذارید

زندگی مشترک همان طور که از نامش پیداست یعنی تقسیم مشترک وظایف، خوشی ها و ناخوشی ها. اگر تمام سختی های زندگی روی دوش همسرتان باشد و شما فقط به فکر تفریح و آسایش خودتان هستید، شک نکنید که به زودی دیگ دعوا با همسر در خانه شما به جوش می آید. در مورد تقسیم وظایف با هم گفتگو کنید و به تعهدات خود پایبند باشید.

چیزی را از او پنهان کنید

اگر عادت دارید همه چیز خود را از همسرتان مخفی کنید، به تدریج صمیمیت بین شما از بین می رود و زندگی شما مستعد دعواهای طولانی می شود. پنهان کردن بخشی از حقیقت تفاوتی با دروغ گویی ندارد. با همسرتان صادق باشید و او را در امور مربوط به خود و زندگی مشترکتان سهیم کنید

رابطه جنسی

بیشتر مواقع نداشتن رابطه جنسی مناسب باعث بروز اختلاف بین زن و شوهرها می شود. برای داشتن رضایت از رابطه جنسی، بهتر است که همسران راه حلی برای عدم هماهنگی شان با یکدیگر پیدا کنند.

خستگی مفرط یکی از دلایلی است که باعث می شود، زن و شوهر تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشند. اگر در این مورد موضوعی شما را ناراحت می کند، باید در خصوص آن با همسرتان بدون شرمندگی صحبت کنید

سرتان را به لپ تاپ، موبایل یا تلویزیون گرم کنید

سکوت سم مهلک هر رابطه ای است. شما با یک انسان ازدواج کرده اید و او نیز به توجه نیاز دارد. با همسرتان در مورد روز خود حرف بزنید و برنامه های مشترک تفریحی داشته باشید

کودکان

روش تربیت کودکان موضوع دیگری است که منجر به بروز اختلاف بین زن و شوهر می شود. و خود کودکان نیز با رفتارهایشان، آتش این دعوا را برافروخته تر می کنند.

برای کاهش این تضادها، هرگز در مقابل فرزندتان با یکدیگر مخالفت نکرده و اختلافات خود را در خصوص تربیت فرزندتان ، وقتی تنها هستید، مطرح کنید

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید