سوالات زناشویی – چند بار نزدیکی در هفته خوب است ؟

9880

این سؤال ذهن افرادی را که به رابطه جـنـسی در زندگی زناشویی خود اهمیت می دهند مشغول به خود کرده است، که آیا چه مدت زمان رابطه جنسی باید در هفته داشته باشیم؟ چند بار باشد خوب است؟ در این مطلب به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت

Portrait of joyful young couple – graphicsrock.com

چندبار نزدیکی در هفته خوب است؟

دفعات روابط زناشویی به نیازهای طرفین بستگی دارد و ممکن است یک زوج 30 ساله با 2 بار برقراری رابطه در هفته نیازهایشان برطرف شود ولی زوج 30 ساله دیگر با ماهی یکبار رابطه نیازهایشان برطرف شود.

برخلاف تصور عام، رابطه جنسی هیچ‌گونه اثر سوئی بر بدن ندارد و این باور که هر بار رابطه زناشویی باعث مصرف هزاران کالری انرژی و از بین رفتن مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی از بدن می‌شود، کاملا نادرست است. اما با این حال گاهی دفعات روابط جنسی و درخواست از طرفین به میزانی است که باعث ایجاد مشکل در زندگی روزمره می‌شود

- Advertisement -

چند بار رابطه جنسی در هفته مناسب است به چه مدت زمانی؟

اکثر افراد فکر می کنند زمان طولانی رابطه جنسی لذت بیشتری دارد و زن از این نوع رابطه لذت بیشتری می برد در حالیکه طولانی شدن دخول تاثیر منفی می تواند داشته باشد.

در نظر سنجی به عمل آمده ، طول زمان دخول به شکل زیر از سوی زوجین ارزیابی شده است :

  • ۲- ۱ دقیقه: خیلی کوتاه
  • ۷- ۳ دقیقه: قابل قبول
  • ۱۳ – ۷ دقیقه : مطلوب
  • ۳۰ – ۱۳ : خیلی طولانی

چنانچه ملاحظه می فرمایید اکثر زوجین جویای رابطه جنسی طولانی نبوده و چنانچه طول دوره دخول از حد معینی تجاوز کند آنرا خسته کننده و عاری از لذت ارزیابی میکنند. ( لازم به تاکید است که اعداد مذکور صرفاً در مورد زمان داخل شدن آلت تناسلی مرد تا هنگام انزال ارائه شده و کل دوره رابطه جنسی را شامل نمیگردد )

بدن خانمها و تاثیر رابطه جنسی بر خانمها

عکس العمل بدن مرد و زن نسبت به کاهش فعالیت جنسی کاملا متفاوت است. زن هرچقدر تعداد معاشقه کمتری داشته باشد، میل و لذت جنسی او کمتر شده و مشکل تر ارضاء می شود. برعکس هرچه زنان از لحاظ جنسی بیشتر فعال باشند، علاقه آنها به معاشقه بیشتر خواهد بود.

حتما شما می دانید که قابلیت باروری یک زن تا حد زیادی به منظم بودن عادت ماهانه او بستگی دارد؛ پس زنانی که فعالیت جنسی بیشتری دارند کمتر دچار مشکل ناباروری خواهند شد. از طرف دیگر معمولا هر چه عادت ماهانه نظم بیشتری داشته باشد، سلامت عمومی بدن زن نیز بهتر خواهد بود.

در این مطالعه نتیجه داشتن رابطه جنسی بیش از دو بار در هفته نسبت به تعداد کمتر عبارت بود از:

باروری بهتر،

استخوان بندی محکمتر،

سلامت قلب و عروق،

افسردگی کمتر،

کاهش خطر ابتلا به ناراحتی های پستان و رحم،

کاهش ناراحتی های بعد از یائسگی

چه زمان رابطه ی جنسی باعث مشکل می شود؟

معمولا علاقه یا نیاز جنسی زوج‌ها کاملا با هم منطبق نیست و درمواردی که این نداشتن تطابق اندک است، طرفین با تعدیل در میل جنسی به حالت تعادل می‌رسند و زن و شوهر بدون مشکل در کنار هم زندگی و نیازهای جنسی همدیگر را برطرف می‌کنند.

مشکل زمانی ایجاد می‌شود که این نداشتن تطابق در خواسته های جنسی زیاد باشد. مثلا مرد یا زنی تمایل داشته باشد 3-2 بار در روز رابطه برقرار کند ولی همسرش حتی تمایل به برقراری یکبار رابطه در ماه هم نداشته باشد.

در این موارد مشکلات پیچیده می‌شود و حتی کار به جدایی می‌کشد. به همین دلیل توصیه می‌شود قبل از ازدواج از میزان نیازهای جنسی همدیگر برآوردی دقیق داشته باشید.

نکته مهم دیگر، منجر شدن میل جنسی زیاد به اختلال در کار روزانه و روزمره زندگی است.

بهترین زمان برقراری رابطه ی جنسی

بحث برسر این موضوع از گذشته وجود داشته است و معمولا مردها صبح را ترجیح می دهند و زن ها با توجه به ایده آل گرایی که در مهیا سازی شرایط برای رابطه ی جنسی دارند شب را ترجیح می دهند که تمامی کارها را انجام داده اند و همه چیز بر وفق مرادشان است.

به همین دلیل بعضی مواقع تصمیم بر سر اینکه چه زمانی رابطه ی جنسی برقرار کنیم، بیشتر یک موضوع احساسی است تا یک مسئله ی شخصی.

پس بهترین راه برای حل این موضوع داشتن بحثی بر پایه ی صداقت با همسرتان است تا مسیر اصلی حل مشکل مشخص شود، که در صورت رفع نشدن مشکل می توانید با مشاور صحبت کنید.

هریک از شما ممکن است ساعت خاصی در طول روز را ترجیح دهد، اما لذتی که به همسرتان با ترجیح دادن انتخاب او بر انتخاب خودتان می دهید قطعا بیشتر از ارضای خودتان در زمان دلخواهتان است، و با اینکار در نهایت هردوی شما لذت بی نظیری برده اید.

 

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید