چطور دچار پیری زودرس پوست نشویم ؟

1071

تابستان است و آفتاب. آفتاب داغ است و سوزان. آنقدر سوزان که به راحتی پوست را کباب می کند و همین می شود عامل پیری زودرس پوست! می خواهید چطور دچار پیری زودرس پوست نشوید؟ این مطلب را از اول تا آخر بخوانید

graphicstock.com – smiling woman with beautiful skin and pretty face

گرمای طاقت فرسای تابستان دشمن اصلی زیبایی شماست. اگر چند ماه مانده به عروسی مراقب پوست تان نباشید پرتوهای تابستانی خیلی زود به شما آسیب می رسانند. اگر قرار نیست به این زودی ها عروس شوید باز هم این توصیه ها را جدی بگیرید. شاید چند سال دیگر تصمیم به ازدواج بگیرید اما به هر حال دانستن این نکات به شما کمک می کند پوستی زیبا و سالم داشته باشید و جوان تر از سن تان به نظر برسید.

 مراقب پوست دستانتان باشید

وقتی پشت فرمان نشسته اید و مشغول رانندگی هستید دست های شما بطور مستقیم در معرض نور خورشید قرار می گیرند. در این شرایط پرتوهای خورشید نسبت به شما بسیار نامهربان می شوند. اگر پوستی سفید دارید بعد از یک رانندگی چند ساعته و گرفتار شدن در گره های ترافیکی، این احتمال وجود دارد که دچار آقتاب سوختگی شوید. در درازمدت هم پوست دستتان زود پیر می شود و لکه های رنگی ریز ودرشتی را روی پوست دستتان می بینید که از بین بردنشان به این سادگی ها نیست. پس باید برای پیشگیری از بروز این مشکلات فکری کنید

- Advertisement -

راه حل1:

کرم ضد آفتاب بخرید که فاکتور حفاظتی آن حداقل 30 باشد. ###بیست دقیقه قبل از اینکه پشت رل بینشیند کرم را به دست هایتان بمالید و البته این کرم را همراه خودتان داشته باشید. برای اینکه ضد آفتاب موثر باشد باید هر دو ساعت کرم را تجدید کنید و در استفاده از آن خساست به خرج ندهید. اگر زیاد پشت فرمان هستید در طول فصل گرم به چند کرم نیاز پیدا می کنید.

راه حل2:

نمی خواهید بابت خرید کرم ضد آفتاب پولی بپردازید؟ شاید هم حوصله ندارید قبل از خانه و در هنگام رانندگی به فکر استفاده از کرم باشید. در این صورت بهترین کار این است که یک دستکش نخی همراهتان داشته باشید تا به محض نشستن پشت فرمان، پوست دست هایتان را به کمک آن بپوشانید و با خیال راحت برانید!

بدون کک و مک و چین و چروک

پرتوهای نامرئی خورشید با بی رحمی وارد پوست شما می شوند و خیلی زود تاثیرات شان را بر جای می گذارند. دراین شرایط پیری زودرس، ایجاد لکه های پوستی، کک و مک و … پوست شما را تهدید می کنند و در دراز مدت زمینه بروز سرطان پوست فراهم می شود. این مشکلات به سرعت اتفاق نمی افتد و در چند سال آینده آثارشان را می بینید. پس از همین حالا به فکر باشید.

راه حل1:

متخصصان پوست به شما توصیه می کنند که در روزهای گرم مصرف کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید و البته تجدید این کرم نکته مهمی است.

راه حل2:

یک نقاب آفتابگیر به همراه داشته باشید و در ساعت هایی از روز که کرم در اختیار ندارید، نقاب را روی سرتان قرار دهید تا چهره شما در سایه قرار گیرد و از اشعه های مضر دور بماند.

حفاظت از چشم ها

اشعه ماورای بنفش خورشید به چشم های شما آسیب می رساند و احتمال بروز برخی از بیماری ها- از جمله آب مروارید- را افزایش می دهد. بنابراین وقتی قرار است زیر نورآفتاب ساعت ها رانندگی کنید، باید به فکر حفاظت از چشم ها هم باشید.

راه حل:

چاره کار استفاده از یک عینک آفتابی استاندارد است که چشم های شما را کاملا مخفی کند. بهتر است عینک های پهنی را انتخاب کنید. این عینک ها روی گونه های شما هم ادامه پیدا می کنند و اطراف چشم ها را از نور آفتاب کاملا دور نگه می دارند.

گرما و کم آبی بدن

وقتی ساعت ها زیر نور خورشید پشت فرمان می نشنید شاید بدن شما با کم آبی روبرو شده و دچار سردرد و خستگی شوید. وقتی آب بدن کاهش پیدا می کند زمینه برای بروز چین و چروک را فراهم می شود. پس نوشیدن آب هم نکته دیگریست که به حفظ شادابی و طراوت پوست شما کمک می کند.

راه حل:

در طول روز به میزان کافی آب بنوشید و مصرف 8 لیوان آب را در برنامه روزانه تان داشته باشید. اگر قرار است چند ساعت در خیابان پشت فرمان باشید حتما یک بطری آب معدنی همراهتان داشته باشید و قبل از اینکه احساس تشنگی به سراغتان بیاید، آب بنوشید تا دچار کم آبی نشوید.

 

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید