خواص آب بادمجان برای لاغری و آب کردن چربی‌های شکم (عجیب اما واقعی)

871
graphicstock.com

خواص آب بادمجان برای لاغری و آب کردن چربی‌های شکم (عجیب اما واقعی)

متخصصان حوزه سلامت تاکید کردند که مصرف آب بادمجان به طور منظم فواید زیادی برای سلامت بدن دارد.

به نقل از اسپوتنیک، متخصصان تغذیه و حوزه سلامت اعلام کرده اند آب بادمجان یکی از نوشیدنی‌هایی است که در از بین بردن چربی شکم اثرگذاری بالایی دارد؛ زیرا حاوی بسیاری از مواد مغذی مهم مانند پتاسیم، اسکوپولیتین و سوروپارون است.

مواد مغذی موجود در بادمجان علاوه بر کمک به آرامش اعصاب، به کاهش فشار خون، بهبود عملکرد کلیه، تحریک گردش خون و کاهش کلسترول کمک می‌کند.

- Advertisement -

آب بادمجان علاوه بر اینکه به دلیل دارا بودن فیبر زیاد، یک ماده ملین کننده قوی است، باعث کاهش کلسترول، بهبود جریان خون و دفع سموم از بدن می‌شود.

آب بادمجان به دلیل دارا بودن اسکوپولتین و سوروبارون به عنوان ضد التهاب عمل کرده و باعث آرامش اعصاب می‌شود. این ماده همچنین حاوی عناصر غذایی گیاهی است که به رشد مغز کمک می‌کند و یک درمان موثر برای سندرم روده تحریک پذیر (IBS) است.

آب بادمجان به مهار آنزیمی که می‌تواند منجر به دیابت نوع ۲ شود، کمک می‌کند. هرگونه رادیکال آزاد در بدن را که می‌تواند به سلول‌های سالم حمله کند، کاهش داده و از تشکیل لخته خون جلوگیری کرده و مویرگ‌ها را تقویت می‌کند.

آب بادمجان با سرطان مبارزه می‌کند؛ زیرا حاوی تریپسین است، ترکیبی که می‌تواند سلول‌های ایجاد کننده سرطان را خنثی کند. همچنین به دلیل اینکه حاوی بتاکاروتن است، خطرابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد.

با روش و طرز تهیه آب بادمجان برای کمک به چربی سوزی و کاهش وزن و شیوه مصرف آن در رژیم غذایی آشنا شوید.

خلاص شدن از شر چربی های شکمی نیازمند تلاش و تغییر چند عادت در زندگی است. درحالی که ورزش و رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن بسیار ضروری است، شما می توانید با آب بادمجان نیز به لاغری خود کمک کنید. در این مطلب با طرز تهیه آب بادمجان برای لاغری و شیوه مصرف آن بیشتر آشنا خواهید شد.

طرز تهیه آب بادمجان برای لاغری

آب بادمجان یک راه حل خوب برای کاهش وزن است. بادمجان حاوی آب فراوان، فیبر، ویتامین ها و آنتی اکسیدان و مواد معدنی زیادی است که می تواند به سوزاندن چربی کمک کند. همچنین منبع مناسب مواد غذایی مفید برای بدن است. استفاده از آن یک روش آهسته برای سوزاندن تدریجی چربی بدن است

طرزتهیه آب بادمجان به منظور کاهش وزن آسان است:

مرحله اول: یک عدد بادمجان در سایز متوسط تهیه کرده، پوست آن را بکنید و به خوبی بشویید.

مرحله دوم: بادمجان ها را به شکل مکعب های کوچک خرد کنید.

مرحله سوم: یک بطری (ترجیحا تیره رنگ) تهیه کرده و آن را با نیم لیتر آب پر کنید.

مرحله چهارم: بادمجان ها را به آب اضافه کرده و اجازه دهید یک شبانه روز کامل داخل آب باقی بماند تا مواد داخل بادمجان به خوبی داخل آب برود.

نحوه مصرف آب بادمجان برای لاغری

نکته اول: آب بادمجان تازه را با کمی آب لیمو میل کنید. با این کار طعم آن بهتر شده وعلاوه بر این به خواص آنتی اکسیدان آن نیز افزوده خواهد شد.

نکته دوم: به خاطر داشته باشید، آب بادمجان را قبل از دو وعده غذای اصلی خود نوشیده و این کار را تمام هفته ادامه دهید.

نکته سوم: این نوشیدنی را هفت روز پشت سر هم بنوشید.

نکته چهارم: پیشنهاد می شود این رژیم را حداقل یک بار در ماه انجام دهید چرا که نه تنها به سوزاندن چربی شکم کمک می کند بلکه برای پاکسازی بدن نیز مفید است.

نکته پنجم: در طول آن هفته، سعی کنید غذاهایی بر پایه سالاد و آب سبزیجات و میوه مصرف کرده و مصرف چربی های صنعتی و آرد تصفیه شده(غیرسبوس دار) را کاهش دهید.

نکته ششم: نیم لیتر آب بادمجان را در روز بنوشید. به گزارش پرشین وی یک لیوان آب بادمجان را قبل از هر دو وعده غذای اصلی خود بنوشید.

نکته هفتم: علاوه بر مصرف آب بادمجان، باید بادمجان را به شکل های دیگر نظیر، کبابی و آب پز نیز مصرف کنید.ولی هرگز آن را خام مصرف نکنید چرا که بادمجان به دلیل دارا بودن آلکالوئید معروف به سولانین، سمی است و می تواند موجب اسهال و استفراغ شود.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید