راهکارهای خانگی برای از بین بردن چربی موی سر

484
graphicstock.com

افراد زیادی دچار موهای چرب می شوند و زمانی که مو چرب می شوند روغنی و کثیف به نظر می رسد. برای از بین بردن چربی موی سر، روش های خانگی وجود دارد که بهترین درمان چربی موی سر، همین روش های خانگی است. زنان اغلب برای رفع چربی موی سر به شامپو های مختلف متوسل می شوند و تلاش می کنند تا با شستشوی روزانه موها، از شر چربی موی خود خلاص شوند اما باید به خاطر داشت که این روش می تواند صدمات مختلفی به مو وارد کند.

موی چرب نیز همانند همانند سایر موها نیاز به مراقبت و رسیدگی دارد، در غیر این صورت درخشش و شادابی خود را همانند موی خشک از دست می دهد. در این مطلب درمان چربی موی سر به کمک ترکیبات طبیعی آشنا خواهید شد.

5 روش برای درمان چربی موی سر

اگر شما از چربی موی سر خود خسته شده اید و بدنبال روش های مختلف درمان چربی موی سر خود هستید، در ادامه 5 روش خانگی برای درمان چربی موی سر را به شما معرفی می کنیم.

- Advertisement -

1. استفاده از سرکه سیب

محلول سرکه سیب یکی از بهترین راهکارهای درمان چربی موی سر است. سرکه سیب باعث از بین بردن رسوبات مو، شادابی مو و همچنین درخشش مو می شود.

تهیه سرکه سیب

برای تهیه سرکه سیب، نصف فنجان سرکه سیب را در ظرف آب کوچکی ریخته و بعد از شستشوی مو با شامپو، موی خود را مستقیما سرکه سیب بشوئید.

2. از بین بردن چربی مو با لیمو

لیمو دارای تاثیر چشمگیری بر درمان چربی موی سر، کنترل چربی مو و از بین بردن چربی های متراکم شده مو است. خاصیت اسیدی آبلیمو باعث متعادل شده چربی پوست سر می شود. کافی است آبلیمو را با آب مخلوط کرده و پس از شستشوی موها با شامپو، از آب لیموی طبیعی برای شستش مو استفاده کنید.

3. استفاده از شامپوی نعناع

شامپوی نعناع تاثیر شگرفی بر رفع چربی موی سر دارد. مقداری نعناع را جوشانده و بعد از سرد شدن، با آب مخلوط کنید. بعد از شستشوی مو با شامپو از محلول نعناع استفاده کنید. مخلوط کردن نعناع با سرکه می تواند تاثیرات بهترین نیز داشته باشد.

4. روغن زیتون

روغن زیتون یکی از پرکاربردترین محصولات در مراقبت از پوست و مو و درمان چربی موی سر به شمار می آید. از روغن زیتون در درمان چربی موی سر، ریزش و شوره مو استفاده می شود. بعد از شستشوی مو با شامپو، مقداری روغن زیتون را کف دست ریخته و با حرکات دایره وار انگشتانتان، روغن زیتون را روی پوست سر ماساژ دهید.

اجازه دهید روغن زیتون به مدت یک ساعت روی پوست سر باقی بماند. در صورت تمایل می توانید پس از این موی را شستشو دهید.

5. پودر چوب صندل یا جوش شیرین

برای رفع چربی موی سر می توانید مقداری پودر چوب صندل یا جوش را روی مناطق چرب موها ریخته و پس از 5 دقیقه شتسشو دهید.

چطور از چرب شدن موها جلوگیری کنیم؟

برای اینکه موهای چرب نداشته باشید، در ادامه چند راهکار به شما پیشنهاد داده‌ایم:

موهای خود را همیشه دم اسبی نبندید؛
به موهای خود کمتر دست بزنید؛
بیش از حد نرم کننده استفاده نکنید؛
شانه زدن و برس کشیدن را کمتر کنید؛
از شانه و برس کثیف استفاده نکنید؛
از شانه یا برس پر از مو استفاده نکنید؛
از شامپو،نرم کننده و یا ماسک موی مناسب با پوست سرتان استفاده کنید؛

این نکات شاید جزئی و بی‌اهمیت به نظر می‌رسند، اما با رعایت آن‌ها می‌توانید تا حدود زیادی از چرب شدن موهای خود جلوگیری کنید.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید